17 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem ,,Odnawialne źródła energii – przyjazna energia Ziemi”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr1 w Bieczu we współpracy z Nadleśnictwem Gorlice oraz Ligą Ochrony Przyrody – Odział Gorlice.
Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego.
W pierwszej części spotkania uczniowie rozwiązywali zadania opracowane przez Komisję Konkursową Oddziału LOP w Gorlicach. Pytania dotyczyły odnawialnych źródeł energii i ich zastosowania w życiu codziennym.
Następnie zgromadzeni wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez dr nauk leśnych Marcina Widlaka, który w ciekawy sposób omówił zagadnienia związane z alternatywnymi źródłami energii, skupiając się na drewnie.
Uczniowie naszej szkoły: Klaudia Wszołek, Amelia Majcher i Piotr Stasiowski, wykazali się obszerną wiedzą, uzyskali bardzo dobre wyniki, za co należą się im gratulacje.

Anna Lipa – Opiekun Szkolnego Koła LOP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *