17 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Strzeszynie gościł Pan Lucjan Furmanek- pszczelarz, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze, Pan Lucjan opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie.

Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt, którego używa w swojej codziennej pracy: dymkę- zwaną podkurzaczen, ramkę, kapelusz, dłuto i odsklepiacz widelcowy. Dowiedziały się kiedy i dlaczego pszczoły żądlą, i jak tego unikać.

Spotkanie odbywało się z ramach Gminnego Projektu Edukacji Ekologicznej dla Gminy Biecz „ZIEMIO ODDYCHAJ” współfinansowanego przez WFOŚ i GW w Krakowie, a miłą niespodzianką było przybycie na nie Pani Magdaleny Gorzkowskiej- kierownika Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej, Pani Teresy Zapały- inspektora do spraw ochrony środowiska oraz Pani Katarzyny Ruwińskiej.

Podsumowaniem zajęć było pamiątkowe zdjęcie i przesłanie, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko nieustannie dbać.

Anna Lipa