UDZIAŁ W KOLEJNYCH WARSZTATACH PLASTYCZNYCH DOFINANSOWANYCH ZE ŚRODKOW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Dnia 12 maja 2017r. grupa uczennic z klas V i VI naszej szkoły, uczestniczyła
w kolejnych warsztatach plastycznych zorganizowanych w ramach projektu ,,Świat Astrid Lindgren” realizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu.

Warsztaty przeprowadził trener Teatru Lalek ,,Pinokio” z Nowego Sącza, a polegały one na malowaniu różnych witrażyków kolorowymi farbami witrażowymi. Takie gotowe dzieła można przykleić na: okno, lustro, lampę, porcelanę, meble lub stworzyć galerię witraży bajecznie dekorując każde pomieszczenie. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, każde z nich twórczo i precyzyjnie tworzyło własne dzieło, które można podziwiać na wystawie
w bieckiej bibliotece. Była to ciekawa lekcja plastyki, a uczestniczyły w niej: Monika Bochenek, Anna Słowik
z klasy VI oraz Julia Haberek i Julia Marcisz z klasy V.

Obszerna galeria zdjęć z odbytych warsztatów znajduje się na stronie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu http://www.biblioteka.biecz.pl/swiat-astrid-lindgren-warsz…/

Jadwiga Rajchel