W dniu 10 maja 2017 r. odbył się IV Międzygminny Konkurs Muzyczny „Na skrzydłach muzyki”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Strzeszynie, wspierana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu. Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz, który współfinansował zakup pamiątkowych statuetek dla zwycięzców. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą w ramach czterech kategorii wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. W trakcie konkursu wykonawcy prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, a także grę na instrumentach.
Wykonawców oceniało jury w składzie:
Pani Renata Gołębiowska – dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek w Bieczu
Pani Jadwiga Białoń- dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu
Pani Maria Morga – pracownik Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bieczu
Pani Jadwiga Szara – dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Strzeszynie
Pan Paweł Jamro – dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu
Wszystkie występy zachwyciły publiczność i jury, które przyznało artystom równorzędne I miejsca:
-
Krzysztof Tajak – Przedszkole w Strzeszynie
- Weronika Makowiec i Paulina Makowie oraz przyjaciółki– Przedszkole w Sitnicy
- Patrycja Król- Zespół Szkolno Przedszkolny w Strzeszynie
- Julia Hołowata- Zespół Szkół w Klęczanach
- Magdalena Bogdan- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Korczynie
- Dawid i Paulina Stachura oraz Michał Mikrut – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rożnowicach
- Zespół uczniów ze szkoły nr 1 w Bieczu– Zespół Szkół nr 1 w Bieczu
- Antoni Krygowski –Zespół Szkół nr 1 w Bieczu
- Kinga Trybus z grupą taneczną – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Rodzina w Gorlicach
- Zespół 15 osób – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu
- Zespół „Farandola” – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Kobylance
- Zespół „Włóczykije” -Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielance
- Zespół Muzyczny „Zielony Balonik” – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kobylance
- Tomasz Czeluśniak –Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy
- Stefan Knapik – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Trzeźwościowym „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej w Lipinkach
Nagrodzeni otrzymali dyplomy i statuetki. W przerwie występujący i ich opiekunowie posilali się bułeczkami. Zabawy przy muzyce na scenie – w trakcie obrad jury-animowali wolontariusze, działający w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSP w Strzeszynie. Fantastycznym artystom gratulujemy i do zobaczenia za rok!
Dagmara Dżuła
Dorota Szary








