12 czerwca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Bądź odpowiedzialny, pamiętaj – wypalanie łąk, nieużytków, trzcinowisk i szuwarów prowadzi do lokalnych katastrof ekologicznych, powoduje straty w mieniu oraz zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu!”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat szkód i zagrożeń wynikających z wypalania traw oraz wdrażanie do pozytywnych działań związanych z ochroną lokalnych ekosystemów. Organizatorami konkursu były: Oddział Ligi Ochrony Przyrody Gorlice i Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach we współpracy z Nadleśnictwem Gorlice, Nadleśnictwem Łosie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, Powiatowym Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gorlicach oraz Biurem Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gorlicach.

W konkursie wzięło udział 57 uczniów z 21 szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Wśród nagrodzonych prac znalazły się plakaty uczennic naszej szkoły.

Z rąk nadkom. Mariusza Piotrowskiego i Pani Grażyny Kurzawy  Prezesa Oddziału LOP w Gorlicach, dyplomy i nagrody odebrały:

Marlena Gryga – uczennica klasy VII za zajęcie II miejsca i Zofia Marcisz – uczennica klasy VIII za wyróżnienie.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Obszerne informacje z wydarzenia znajdują się pod adresami:

https://gorlice.policja.gov.pl/kgr/aktu/aktualnosci/47362,Akcja-zainicjowana-przez-gorlickich-policjantow-przeciwko-wypalaniu-traw-przynos.html

https://www.instagram.com/reel/C8HyF4CsjDc/?utm_source=ig_embed&ig_rid=740afef2-7c4f-4a39-9c55-815bdd3a5c0d

https://www.halogorlice.info/artykul/23842,uczestnicy-konkursu-odebrali-nagrody-w-budynku-gorlickiej-policji-foto-video

 

Anna Lipa – Opiekun Szkolnego Koła LOP