„Właściwie najważniejszą rzeczą nie jest osiągnięcie celu, ale to czego się po drodze uczymy i jak się rozwijamy” – to hasło tegorocznej uroczystości pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie oraz zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Strzeszynie.

Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Szara, która serdecznie powitała przybyłych gości. Następnie tegoroczni absolwenci szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie, po którym nastąpił moment wręczenia im świadectw, dyplomów i nagród oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom.

Kolejna część uroczystości była poświęcona pozostałym uczniom ZS – P w Strzeszynie, w czasie której Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe najlepszym uczniom.

Po części oficjalnej uczniowie kończący szkołę zaprezentowali część artystyczną, którą zdominowały humorystyczne piosenki tematycznie związane ze szkolną rzeczywistością.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych, słonecznych i udanych wakacji, a absolwentom dodatkowo wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji.