Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez LOP Oddział w Gorlicach pod hasłem „Szanuj wodę – bez niej żyć nie możesz”. Etap gminny odbył się 16 marca 2022r. w Zespole Szkół nr. 1 w Bieczu. Celem konkursu było podnoszenie świadomości i odpowiedzialności wśród dzieci i młodzieży za stan wody  w świecie, w Polsce i miejscowości, w której żyją oraz zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony wody,.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie w kategorii klas 4-6 reprezentowali: Przemysław Bochenek, Amelia Majcher oraz Klaudia Wszołek, natomiast w kategorii klas 7-8: Jessica Majcher, Amelia Rzepiela oraz Piotr Stasiowski. Rywalizacja była zacięta, a zadania konkursowe niełatwe. Jednak uczniowie ZSP w Strzeszynie stanęli na podium.

W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych Amelia Majcher – zajęła III miejsce, a w kategorii klas 7-8 Piotr Stasiowski – miejsce I. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach ekologiczno-plastycznych, których efektem stały się pięknie ozdobione ekologiczne torby.