25 września 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie zakończyła się zbiórki makulatury. Organizatorem akcji „Koleżanko, kolego makulatura to dobry śmieć, korzyści z niego możesz mieć” – zbiórki makulatury przez dzieci klas I – III szkoły podstawowej, była Gmina Biecz – Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej, przy współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Koordynatorem akcji na terenie szkoły było Szkolne Koło LOP.

Uczniowie, zachęcani przez wychowawców, gromadzili i przynosili do szkoły: gazety, kolorowe czasopisma, książki, stare zeszyty, opakowania papierowe i kartonowe, ulotki. Makulatura powiązana była w paczki co ułatwiało sprawny odbiór i ważenie.

Jury w składzie: Anna Lipa – opiekun SK LOP, Sandra Brudzisz i Dorota Wilczkiewicz – członkinie SK LOP oraz Pan Kazimierz Róż – szkolny konserwator, podliczyło wyniki współzawodnictwa klas i uczniów.

Klasa

Zebrana makulatura

(suma)

Miejsce

I

777 kg

I

II

532 kg

II

III

265 kg

III

 

Uczeń

Zebrana makulatura

Miejsce

Mikołaj Żurowski

518 kg

I

Jakub Data

337 kg

II

Bartosz Więcław

302 kg

III

W sumie, uczniowie klas I – III wspomagani przez rodziców, zebrali 1574 kg makulatury, która w dniu 28 września 2020r.  została przekazana firmie odbierającej odpady komunalne z terenu Gminy Biecz. Jesteśmy przekonani, że zebrana makulatura stanie się surowcem do produkcji nowych opakowań, środków higienicznych, książek i zeszytów.

20 października 2020 r. uczniowie, z rąk Pani Jadwigi Szarej – Dyrektora ZSP w Strzeszynie, odebrali nagrody, którymi były gry planszowe, lornetka, teleskop i głośnik bezprzewodowy.

Zwycięzcom Gratulujemy!                                                                                      

 Opiekun Szkolnego Koła LOP – Anna Lipa