Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów  i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Ligę Ochrony Przyrody. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej młodzieży szkolnej oraz promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych polskich lasów.

Mam ogromną przyjemność poinformować, że decyzją Głównego Sądu Konkursowego dwie uczennice Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie zostały laureatkami XXXIII edycji 2019/2020 Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem ,,MÓJ LAS”.

Amelia Majcher i Jessica Majcher zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Każda z dziewczynek zaprezentowała swoją pracę, w której wykazała się doskonałą znajomością tematu oraz kreatywnością i pomysłowością.

Ze względu na stan epidemii nie odbyła się ogólnopolska uroczystość wręczania nagród. Mimo to uczennice otrzymały cenne nagrody rzeczowe w postaci tabletów oraz płyt z ekologicznymi filmami edukacyjnymi. Dodatkowo, 23 czerwca 2020r. podczas kameralnego spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, zostały uhonorowane, przez starostę Panią Marię Gubałę oraz dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Pana Marcina Janika, nagrodą książkową i pamiątkowym dyplomem. Nad całością spotkania czuwała Pani Grażyna Kurzawa – Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach i zarazem Członek Zarządu Głównego LOP w Warszawie.

Dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów .

Nauczyciel biologii

Barbara Abram