Dorota Wilczkiewicz – Uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

w Strzeszynie, została finalistką Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Zjednoczmy się, bo jeden jest nasz cel!” 40. rocznica powstania Solidarności i NZS w Małopolsce dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Konkurs został przeprowadzony przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie, na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty. Współorganizatorem konkursu byli Marszałek Województwa Małopolskiego i Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego.

Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbył się etap wojewódzki konkursu. Szkoda, gdyż sukces mógłby być jeszcze większy. Dorota napisała bardzo dobrą pracę, która została wysoko oceniona przez komisję rejonową – 44 punkty na 48 możliwych do uzyskania.
W swojej pracy opisała historię działacza gorlickiej „Solidarności”, Pana Stanisława Dudka.

Dorota Wilczkiewicz, będąc finalistką konkursu, otrzymała zaświadczenie wydane przez Wojewódzką Komisję Małopolskiego Konkursu Tematycznego i zyska dodatkowe punkty przy rekrutacji do wybranej przez siebie szkoły. To kolejny sukces w tym prestiżowym konkursie w historii naszej szkoły.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!