2 marca 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami święta Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Akademia rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie przybliżyli społeczności szkolnej losy wybranych żołnierzy wyklętych: Zygmunta Szyndzielarza ps. Łupaszka, Danuty Siedzikówny ps. Inka oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. Przy akompaniamencie organów młodzież wyrecytowała wiersz Zbigniewa Herberta „Wilki”. W kolejnej części został wyświetlony film dokumentalny przybliżający historię walki władz komunistycznych z żołnierzami niezłomnymi.
Na samym końcu głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Szara, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie.








