28 lutego 2020 roku Biblioteka Szkolna w Strzeszynie gościła artystkę malarkę, panią mgr Annę Tajak.

Pani Anna, absolwentka Publicznego Gimnazjum w Strzeszynie, w 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i z powodzeniem realizuje swoje pasje i uzdolnienia tworząc obrazy, które można oglądać na wielu prestiżowych wystawach. Mimo odnoszonych sukcesów i wielu zawodowych obowiązków pani Ania z radością spotkała się z uczniami kl. VIII SP w Strzeszynie, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zachęcić do realizacji marzeń.

Nasz gość niezwykle ciekawie opowiadał uczniom o swoim dodatkowym  zajęciu, jakim jest praca w krakowskiej „Ramiarni”, która specjalizuje się w artystycznej oprawie obrazów. Oprócz tradycyjnych obrazów pani Ania oprawiała… prawie wszystko, np. zęby rekina, kawałek deski podłogowej, części garderoby, kwiaty z bukietu ślubnego, deskę klozetową i wiele innych przedmiotów.

Ósmoklasiści byli zachwyceni rozmową z panią Anną Tajak i wyszli ze spotkania z przeświadczeniem, że warto mieć marzenia, które można i trzeba realizować. Pani Ani dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.