W dn. 28.11.2019r.  gościliśmy w naszym przedszkolu górnika. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję  wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej  i niebezpiecznej pracy górnika. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią ciężką pracę w kopalni. Nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze  czako, co tym samym cieszyło się największym zainteresowaniem.
Z zaciekawieniem patrzyły na galowy mundur. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa, pamiątkowe zdjęcia, wspólne śpiewanie, czytanie bajek  i prezenty.

Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas.

Przygotowały:

Renata Piotrowska
Mariola  Budziszewska