• SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC

 

Dnia 20 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie odbyło się UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I , w którym oprócz całej społeczności szkolnej uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz, Ksiądz Proboszcz , Janusz Kurasz, Sołtys wsi Strzeszyn i Radny Rady Miejskiej,  Pan Marian Tumidajewicz, Radna Rady Miejskiej, Pani Grażyny Kalisz, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strzeszynie, Pani Aleksandra Rybczyk i Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców ZS-P w Strzeszynie, Pani Bożena Stępkowicz.

W uroczystości wzięli również udział wszyscy Rodzice naszych Pierwszaków.

Po powitaniu przez Panią dyrektor Jadwigę Szarą, gości i wszystkich zgromadzonych,  donośne fanfary wprowadziły Pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swój występ pięknym polskim tańcem – polonezem do muzyki Wojciecha Kilara.

Następnie wszystkie dzieci, z wielkim przejęciem recytowały pięknie wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych, wykazały się wiedzą na temat Polski, ekologii, a także patrona naszej szkoły oraz właściwego zachowania się w szkole i na drodze publicznej. Ponadto, aby dołączyć do grona uczniów naszej szkoły, Pierwszaki musiały celująco wykonać dodatkowe zadania, w których rozwiązaniu pomagały dzieciom ulubione postacie z bajek.

Mimo wielkiej tremy, swoim pięknym występem dzieci udowodniły, że zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie.

W drugiej części uroczystości, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po tym, nastąpiła najważniejsza chwila –PASOWANIE. Pani dyrektor, Jadwiga Szara „czarodziejskim ołówkiem” pasowała każdego Pierwszaka na ucznia, a pan Burmistrz, Mirosław Wędrychowicz wręczył każdemu uczniowi okolicznościowy dyplom i legitymację szkolną. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy Pierwszaczek zostawił odciśnięty ślad paluszka na  przygotowanych tarczach ze swoim zdjęciem.
Następnie Pan Burmistrz, Mirosław Wędrychowicz skierował do naszych małych bohaterów wiele miłych, ciepłych słów, życzenia i gratulacje, a zaproszeni goście przekazali im słodkie prezenty. Pierwszaki otrzymały również piękne upominki od Rady Rodziców oraz koleżanek i kolegów z klasy II i III.

Na zakończenie uroczystego spotkania, delegacja Rodziców z klasy I serdecznie podziękowała wychowawczyni za przygotowanie uczniów do tego uroczystego dnia, a  Pani dyrektor Jadwidze Szarej za przyjęcie Pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej. Ponadto, korzystając z okazji, Rodzice uczniów klasy I pogratulowali Pani Dyrektor pięknego jubileuszu – 20 lat pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie, dziękując w imieniu swoim i całej społeczności wsi Strzeszyn za wielkie serce, poświęcenie, za ciężką pracę, która na przestrzeni tych lat przyniosła i przynosi ciągły rozwój naszej strzeszyńskiej szkoły, życząc dalszych sukcesów zawodowych i służenia szkole oraz naszemu środowisku w kolejnych latach.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy spotkali się w pięknie udekorowanej z tej okazji sali lekcyjnej na pysznym poczęstunku, przygotowanym przez Rodziców z klasy I.

Ten uroczysty dzień, na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów oraz ich Rodziców, którym gratulujemy wspaniałych pociech, a wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów i radości w murach naszej szkoły.

Wychowawca klasy I: Jadwiga Rajchel