W dniu 24 października 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzeszynie, odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pod skrzydłami poezji” dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych.
W skład jury weszli: pani Lucyna Obrzut – pracownik PPP w Bieczu, pani Lidia – pracownik Bieckiego Centrum Kultury, ks. Janusz Kurasz- proboszcz parafii Bożego Ciała w Bieczu oraz gospodarz placówki, pani Jadwiga Szara – dyrektor ZS-P w Strzeszynie.
Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce:
Karolina Kubczyk, Kinga Saratowicz, Barbara Staśka- Gminne Przedszkole w Bieczu
Paulinka Makowiec i Przyjaciółki: Ola, Ania, Zosia, Hania- Przedszkole w Sitnicy
Krzysztof Tajak, Mateusz Ryznar, Mateusz Firlit, Igor Kołaczyk, Barbara Guzik, Klaudia Herma, Amelia Majcher, Marlena Gryga, Anna Kijek – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Strzeszynie
Jan Krygowski- Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Kacper Durlak- Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Tomasz Czeluśniak- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy
Paweł Niemiec- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy
Wioletta Stempkowicz- Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Magdalena Wilczkiewicz- Szkoła Podstawowa w Dominikowicach
Antoni Krygowski- Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Patrycja Król – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Strzeszynie
Weronika Makowiec, Maria Duran- Szkoła Podstawowa w Sitnicy
Karolina Kotowicz- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szymbarku
Magdalena Bogdan- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Korczynie
Kinga Niemiec- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy
Magdalena Pruchniewicz, Aneta Pilch, Martyna Dykas – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Konrad Kędra, Filip Staudt, Michał Halibożek – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kobylance
Gabriela Szuba-Szkoła Podstawowa w Bystrej
Maria Deda- Szkoła Podstawowa w Bystrej
Kacper Ryba , Natalia Bożek- Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Hubert Czech- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łużnej
Jan Tabor, Marceli Mazgaj- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szymbarku
Aleksandra Iżykiewicz , Urszula Witek – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kobylance
Konkurs, po raz kolejny, był niepowtarzalną okazją do zaprezentowania talentów recytatorskich dzieci, które włożyły wiele wysiłku, aby przygotować się jak najlepiej do występu. Emocje, które towarzyszyły młodym artystom i ich opiekunom, najlepiej świadczą o tym, jak ważna jest dla nich możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na szerszym forum.
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom, słodki poczęstunek. Spotkanie przy herbatce, to kolejna możliwość integrowania się z rówieśnikami ze szkół i przedszkoli z całego powiatu, zaś dla opiekunów to okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń. W czasie obrad jury członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła Caritas zorganizowali dla gości zabawę przy dźwiękach muzyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Dagmara Dżuła
Margareta Chrostowska- Gruszka
Alicja Dykas








