Uczniowie Gminy Biecz z sukcesem w Powiatowym Konkursie Ekologicznym

 

17 maja 2019 r. uczniowie z Binarowej, Libuszy i Strzeszyna reprezentowali Gminę Biecz w XII Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka”.

Głównym celem konkursu była popularyzacja żywności ekologicznej oraz pogłębienie wiedzy dotyczącej negatywnego wpływu substancji chemicznych na środowisko i zdrowie człowieka.

Organizatorami XII edycji konkursu był Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach oraz Zespół Szkół w Bobowej.

W teście wiedzy wzięło udział 30 uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, wszystkich gmin powiatu gorlickiego.

Z dumą informujemy, że dwie uczennice reprezentujące Gminę Biecz, uzyskały tytuł Laureata XII Powiatowego Konkursu Ekologicznego:

Julia Haberek  –  I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie

Kamila Gryboś – II miejsce – Szkoła Podstawowa im. prof.  Aleksandra Kosiby w Libuszy

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach – Wydział Ochrony Środowiska.

Pewnego rodzaju nagrodą dla uczniów był również wyjazd do pasieki „Sądecki Bartnik” w Stróżach, gdzie uczestnicy, zwiedzając z przewodnikiem Muzeum Pszczelarstwa, mogli poznać historię pszczelarstwa w Polsce, życie pszczół, ich zwyczaje i znaczenie dla produkcji żywności. Młodzi ekolodzy uświadomili sobie, jak ważna jest ochrona przyrody i dbałość o środowisko, między innymi w celu zachowania tego pracowitego, mądrego i troszczącego się o swoją rodzinę gatunku zwierząt.

Na podsumowanie konkursu, wiceprezes Oddziału LOP w Gorlicach, Pan Marcin Janik złożył podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, pogratulował bogatej wiedzy ekologicznej i życzył kolejnych sukcesów.

 

My, z kolei dziękujemy Panu Mirosławowi Wędrychowiczowi – Burmistrzowi Biecza za sfinansowanie wyjazdu i wiarę w nasz sukces.

Anna Lipa – opiekun szkolnego koła LOP