Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie laureatami etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu ,,Mój Las”

22 maja 2019 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego konkursu „Mój Las”- XXXII edycja 2018/2019. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Ligę Ochrony Przyrody.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej młodzieży szkolnej oraz promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych polskich lasów. Zadaniem uczestników XXXII edycji konkursu  było przygotowanie pracy indywidualnej na temat:

  1. ,,Moja ulubiona pora roku w lesie” – I kategoria wiekowa
  2. ,,Mieszkania leśnych zwierząt” – II kategoria wiekowa
  3. ,,Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu w mojej okolicy” – III kategoria wiekowa
  4. ,,Drewno – wczoraj, dziś, jutro” – IV kategoria wiekowa

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej gminy –  ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie. Uczniowie w swoich pracach wykazali się doskonałą znajomością tematu, wykonali prace poprawne pod względem merytorycznym, estetyczne i bardzo pomysłowe. Zostało to docenione przez jury konkursu, które aż w trzech kategoriach wiekowych przyznało uczniom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie nagrody:

Jessica Majcher – I miejsce w kategorii klas IV-VI

Tymoteusz Dżuła – I miejsce w kategorii klas VII- VIII

Amelia Majcher – III miejsce  w kategorii klas I- III

Wszyscy, z rąk zaproszonych gości – prezesa Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody  w Nowym Sączu oraz przedstawicieli nadleśnictw otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez LOP i SITLiD. Prace naszych uczniów zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu i przesłane do Zarządu Głównego SITLiD. Z niecierpliwością czekamy na wyniki ogólnopolskie.

Wszystkim laureatom serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Abram