Dnia 20 marca 2019r. klasa VI,  zgodnie z programem Wewnątrzszkolnego Doradztwa Zawodowego, gościła na swojej lekcji inżyniera mechanika Pana Piotra Abrama. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zawodu technicznego, jakim jest inżynier mechanik.

Pan Piotr w interesujący sposób opowiedział o swojej pracy i realizacji autorskich projektów.  Przedstawił uczniom ciekawe zagadnienia związane z różnymi maszynami, służącymi do skrawania i obróbki metalu oraz najnowsze trendy w branży inżynierskiej z zakresu modelowania w 3D, zgodnie z programem komputerowym CAD.

Jedną z ciekawostek zaprezentowanych przez Pana Piotra, była drukarka 3D, którą uczniowie mogli obserwować podczas wydruku śruby w trójwymiarze. Wszyscy podziwiali liczne modele wykonane przez zaproszonego gościa. Na koniec Pan Piotr przedstawił własnoręcznie zrobiony model pojazdu elektronicznego, sterowanego za pomocą aplikacji, zainstalowanej na smartfonie.

Uczniowie, dzięki uczestnictwu w spotkaniu, uzyskali interesujące i przydatne informacje, co pomoże im w planowaniu dalszej edukacji i ścieżki rozwoju zawodowego.

Wychowawca klasy:

Barbara Abram