W dniach 11 i 12 lutego 2019 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się V Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Organizatorami konkursu byli: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Gorlickie Centrum Kultury, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, przy współpracy krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz Tomasza Płatka- Przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Gorlickiego i Stowarzyszenia „Nasze Miasto” w Gorlicach.

Patronat Honorowy nad V Gorlickim Konkursem Pieśni Patriotycznej objął w Stulecie Odzyskania Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a także Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

W konkursie liczny udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego.

Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych, indywidualnie oraz w zespołach.

W konkursie tym brała również udział uczennica naszej szkoły – Ania Klesyk z klasy IV, która pięknie zaprezentowała jedną z pięciu obowiązkowych pieśni patriotycznych „Boże coś Polskę” oraz wybrany przez siebie utwór „Uwierz Polsko”.

Za swój konkursowy występ Ania otrzymała /dla siebie oraz dla opiekuna i szkoły/ od Poseł na Sejm RP pani Barbary Bartuś, pamiątkowe dyplomy i upominki, pochodzące z Kancelarii Sejmu RP, z Instytutu Pamięci Narodowej oraz od Zarządu Polskiego Radia.

Były to min. publikacje i gry przekazane przez IPN oraz materiały pochodzące z Sejmu RP, a także pięciopłytowy album pt. „Pieśni Polskich Powstań Narodowych” wydany z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Gratulujemy Ani cennych nagród oraz wspaniałego występu, w tak wyjątkowym konkursie patriotycznym!

 

Jadwiga Rajchel