,, Jest taka noc w roku,
kiedy świat realny łączy się
ze światem magii, czarów, wróżb …”.

 

29 listopada 2018r. w wigilię św. Andrzeja, w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Było głośno, gwarnie i wesoło, a to wszystko dlatego, że zabawa andrzejkowa była długo oczekiwana przez naszych najmłodszych uczniów.

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy poznali tradycje Andrzejek oraz dawne i dzisiejsze wróżby andrzejkowe, które wszystkim zebranym przedstawiła Martynka z klasy III.

Ten dzień był dla uczniów klas I-III dniem radosnych zabaw i magii, podczas których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość, a to za sprawą uczniów klasy III , którzy w tym roku przygotowali i przeprowadzili ciekawe wróżby andrzejkowe.

Nie zabrakło przestawiania bucików, przekłuwania serc z imionami przyszłych sympatii, ciasteczek z niespodziankami, rzutów monetą oraz wróżb z owocami, nazwami kwiatów i zawodów. Była również wesoła ,, sesja zdjęciowa” w ANDRZEJKOWEJ FOTOBUDCE.

Przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów, andrzejkowe wróżby przeplatane były tańcami oraz słodkim poczęstunkiem o który dla wszystkich uczestników zabawy, zadbały panie wychowawczynie klas I-III.

Spotkanie andrzejkowe przebiegło w bardzo miłej, wesołej atmosferze. Było pełne zabawy i humoru. Dzieci chętnie brały udział we wróżbach i wspólnych zabawach. Widać było, że  sprawiły im one wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Kolejne Andrzejki znów za rok !

 

 

Jadwiga Rajchel