W sobotę, 20 października 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Szachach Szybkich. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, Sławomir Zawiślak, Poseł na Sejm RP, Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość, Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego w Krakowie, Aleksander Jedynak, Prezes Polskiego Związku Szachowego.

Mistrzostwa uroczyście otworzył dyrektor MDK Zamość, Pan Andrzej Szumowski wraz z Panem Krzysztofem Górą, członkiem Zarządu Polskiego Związku Szachowego i Sędzią Głównym Mistrzostw, Panem Piotrem Opolskim.

Do rywalizacji stanęło 24 nauczycieli z całego kraju. Mistrzostwa Polski rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut +5 sekund dla zawodnika na rozegranie partii. Najlepsi zawodnicy Mistrzostw otrzymali okolicznościowe medale, trofea szklane, dyplomy oraz upominki. Drugie miejsce w turnieju zajął Marcin Kosiba, nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie. Zwyciężył on także w klasyfikacji ranking krajowy do 1800.