III miejsce ucznia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie w ogólnopolskim konkursie ,,Mój Las” – etap okręgowy

 

6 czerwca 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego konkursu „Mój Las”- XXXI edycja 2017/2018. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Ligę Ochrony Przyrody.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej młodzieży szkolnej oraz promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych polskich lasów.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się uczeń naszej gminy – Tymoteusz Dżuła, który zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zaprezentował prace pod tytułem ,,Runo leśne i jego mieszkańcy”, w której wykazał się doskonałą znajomością tematu i kreatywnością.

Uczeń z rąk Tadeusza Ogorzałka – prezesa Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody  w Nowym Sączu oraz przedstawicieli nadleśnictw, otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez LOP i SITLiD.  Wszystkim składamy serdeczne gratulacje  i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Abram