• SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC
  • SONY DSC

Wiwat Maj 3 Maj !

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy kolejną 227 już rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  W dniu 27.04.2018 r. uczniowie klasy VI wraz  z nauczycielami  zorganizowali przedstawienie w którym zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane  z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Była to wspaniała lekcja historii, która uzmysłowiła wszystkim jak ważną rolę   i znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm. W przedstawieniu zobrazowano czasy ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, oraz upadek ojczyzny i jej rozbiory. Podczas przedstawienia mieliśmy na sobie charakterystyczne XVIII – wieczne stroje z czasów stanisławowskich.     Niektórzy z nas wcielili się w rolę współczesnych reporterów przeprowadzających wywiad  z władcą. Podczas występu wykorzystaliśmy prezentacje dotyczącą historii Polski, wykonaną przez uczennice z kl. II PG.  Pod koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor  i powiedziała kilka słów o święcie 3-go Maja a także podziękowała młodzieży i nauczycielom za przygotowanie akademii.