Dzień Babci i Dziadka w naszej społeczności na stałe wpisany jest w kalendarz imprez, a po raz drugi, obchodzony wspólnie, szkoła i przedszkole.
Mimo niskiej temperatury na zewnątrz, jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach naszych kochanych Babć i Dziadków.
W tym roku, przedszkolaki, jak i uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika obchodzili to święto 12 lutego 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie.
Dyrektor Zespołu, Pani Jadwiga Szara powitała ciepłymi słowami szanownych gości: ks. Janusza Kurasza – Proboszcza Parafii pod wezwaniem Bożego Ciała w Bieczu i ks. Stanisława Mularza, Pana Mirosława Wędrychowicza – Burmistrza Biecza, Panią Grażynę Kalisz – radną Rady Miejskiej w Bieczu, Pana Mariana Tumidajewicza – gospodarza wsi i radnego Rady Miejskiej w Bieczu, Panią Martę Piotrowską – Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Strzeszyn, Panią Jadwigę Żurowską – Przewodniczącą Rady Rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły.
Na ten dzień nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali Babciom i Dziadkom mnóstwo atrakcji. Zebranych gości powitali piosenką uczniowie klas I – III. Starszaki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny składający się z wierszy, piosenek i przedstawienia pt. „Babcia i Dziadek” oraz tańca z parasolkami do muzyki S. Joplina „Ragtime”. Grupa maluszków zaprezentowała się w piosenkach ilustrowanych ruchem. W kolejnej części uroczystości uczniowie klas I – III przedstawili show „ Mam Talent” wykazując się umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi, grą na instrumentach, a wszystko to odbyło się pod czujnym okiem jurorów.
Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.
Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich Dziadków pięknymi upominkami i zaśpiewały gromkie „ Sto lat”. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy i tańce przy muzyce oraz śpiewie Pana Roberta Kościółka z zespołu „Zament”. Atmosfera była uroczysta i podniosła. Był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.