23 czerwca o godzinie 8.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzeszynie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Swoja obecnością zaszczycili nas goście w osobach: Burmistrza Biecza pana Mirosława Wędrychowicza, pani Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Renaty Gołębiowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców pani Jadwigi Żurowskiej, Radnego Wsi Strzeszyn a zarazem Sołtysa pana Mariana Tumidajewicza, wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Strzeszyn pani Jolanty Tumidajewicz. Po symbolicznym ostatnim dzwonku w roku szkolnym 2016/2017 pani Dyrektor, Jadwiga Szara powitała zebranych i oddała głos prowadzącej uroczystość, uczennicy klasy III gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpił akt złożenia ślubowania przez absolwentów Publicznego Gimnazjum w Strzeszynie. Następnie pani Dyrektor wraz z panem Burmistrzem wręczyła absolwentom świadectwa ukończenia gimnazjum, a uczniom ze średnia ocen 4,76 nagrody książkowe. Pamiątkowe dyplomy dostali również rodzice wyróżnionych. Uczniowie którzy osiągnęli średnia 5,0 zostali wpisani do Złotej Księgi Absolwentów, co potwierdzili własnoręcznym podpisem. Burmistrz w kilku słowach złożył życzenia absolwentom i podziękowania dla ich nauczycieli i rodziców. Głos zabrała również pani Renata Gołębiowska, gratulując naszym uczniom wyników osiągniętych podczas egzaminów gimnazjalnych jak również chwaląc wystrój sali i oprawę uroczystości. W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom pozostałych klas. Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci gimnazjum zaprosili zebranych do obejrzenia niezwykle oryginalnego programu artystycznego. Program spotkał się z owacyjnym przyjęciem, czego wyrazem były salwy śmiechu i gromkie brawa. Na zakończenia głos zabrała pani Dyrektor życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.








